Sklep ONLINE
Prezentowane produkty są wyrobami medycznymi. Używaj ich zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.
Menu Zamknij

Koncentratory tlenu Kraków

Koncentratory tlenu Pro Medico Kraków

Oferujemy wysokiej jakości koncentratory tlenu w bardzo przystępnych cenach.
Koncentrator tlenu to urządzenie służące podawaniu pacjentowi powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Aparat pobiera powietrze z otoczenia, następnie absorbuje azot, dzięki czemu do organizmu chorego trafia tlen w stężeniu przekraczającym 90 proc. Dodatkowo powietrze jest filtrowane, oczyszczane i dzięki specjalnemu pojemnikowi nawilżane. Koncentratory tlenu nie wymagają wymiany (tlen w butli z czasem się kończy, w koncentratorach produkowany jest stale). Aparaty są bardzo proste w obsłudze, dlatego świetnie sprawdzają się w użytku domowym, także w przypadku osób starszych. Podstawowymi wskazaniami do stosowania koncentratorów tlenowych są choroby układu oddechowego, schorzenia kardiologiczne oraz onkologiczne:
• POChP – przewlekła obturacyjna choroba płuc,
• mukowiscydoza,
• astma oskrzelowa,
• dysplazja oskrzelowo-płucna,
• zwłóknienie płuc,
• rak płuc,
• niewydolność krążenia,
• nadciśnienie tętnicze oraz niedociśnienie,
• dusznica bolesna,
• sercowe bóle w klatce piersiowej,
• zwłóknienie mięśnia sercowego.
Podawanie tlenu medycznego wspomaga rehabilitację po zabiegach, zmniejsza nasilenie objawów alergicznych, menopauzalnych i menstruacyjnych, a także poprawia kondycję psychiczną pacjentów cierpiących na zaburzenia psychiczne, w tym depresję. Koncentratorów można używać ponadto w stanach chronicznego zmęczenia i bezsenności, przy długotrwałej ekspozycji na stres, nawracających bólach głowy. Przed uruchomieniem urządzenia, należy wlać wodę do zbiornika nawilżacza i ustawić odpowiedni, wskazany przez lekarza przepływ. Po założeniu maski bądź wąsów tlenowych, możemy rozpocząć terapię. Czas trwania, dawka tlenu i regularność tlenoterapii są zależne od choroby, na jaką cierpimy i zawsze ustala je lekarz prowadzący. Dopóki nie zostanie ustalone, jaki przepływ będzie dla nas odpowiedni, najbezpieczniej ustawić go na poziomie 1,5 l/min. Do nawilżacza zaleca się stosowanie wody destylowanej.
Do pomiaru stężenia tlenu w krwi służy pulsoksymetr, dzięki któremu bezinwazyjnie monitorowane jest procentowe nasycenie krwi tlenem – saturacja (SPO2) oraz tętno. Z powodzeniem można go stosować zarówno w domu, jak i przychodniach, czy szpitalach. Urządzenie mierzy stopień pochłaniania światła czerwonego i podczerwonego przez krew, co pozwala określić, w jakim stopniu jest ona wysycona tlenem. Prawidłowy poziom saturacji wynosi pomiędzy 95 a 99 procent. Saturacja na poziomie 94 procent i niższym jest już objawem niedotlenienia. Pulsoksymetr jest polecany szczególnie pacjentom z chorobami układu oddechowego, serca, nadciśnieniem, cukrzycą, kobietom ciężarnym, pacjentom wymagającym stałej opieki oraz sportowcom.
Sprzęt do tlenoterapii jest dostępny w naszym sklepie.
Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego – Pro Medico Kraków.